Muszę, chcę i robię to

street-workout-2628919_1920

Często doświadczamy konieczności wprowadzenia w swoim życiu pewnych zmian, dokonania wyboru, podjęcia konkretnej decyzji. Niekiedy przychodzą one nam z łatwością, ale bywają jednak takie momenty, w których nie potrafimy ruszyć z miejsca. Trwanie w takiej sytuacji jest dość wyczerpujące i frustrujące.

To trochę tak, jakby … no właśnie… wyobraź sobie, że podejmujesz trening na siłowni. Chwytasz za drążek i chcesz podciągnąć się do góry. Jednak w połowie drogi zatrzymujesz się. Jesteś zawieszony w powietrzu i kurczowo trzymasz się kawałka metalu. Wszystkie mięśnie napinają się, ciało powoli zaczyna drżeć. Początkowo jest znośnie, jednak z każdą chwilą pojawiają się coraz to poważniejsze dolegliwości – pot na czole, problem z oddychaniem, poczucie okrutnego zmęczenia.
Możesz opaść na dół, albo spróbować wzbić się w górę. Jednak nie wykonujesz żadnego ruchu, wisisz w miejscu. Nie ma ulgi ani satysfakcji. 

Fakt, wzmacniasz mięśnie - jakiś plus tej sytuacji jest!

Jednak, na czym tak naprawdę Ci zależy?
Co chcesz osiągnąć?
Jak się czujesz w tej sytuacji? Czego potrzebujesz?
Jakie masz możliwe opcje do wyboru?

W tym przypadku nie ma uniwersalnych odpowiedzi.
Dla Ciebie najlepsza jest Twoja - oparta na Twoim doświadczeniu i wiedzy. Nie powiem Ci co masz zrobić, bo to Ty najlepiej wiesz czego chcesz i potrzebujesz. Mogę pomóc dostrzec Ci możliwości, które często są ukryte za przyzwyczajeniami bądź lękiem.

Która z opcji jest dla Ciebie najkorzystniejsza?
Co stracisz, a co zyskasz?
Jaką podejmujesz decyzję?

Nagle podnosisz nogi do góry, zahaczasz je o drążek, puszczasz ręce i zwisasz głową w dół…
Po chwili zeskakujesz, robiąc przy tym obrót w powietrzu!

Tym sposobem to Ty wybrałeś - nikt nie powiedział Ci co musisz, bądź powinieneś zrobić. Jesteś odpowiedzialny za swoje decyzje i za swoje życie. Robisz to, czego pragniesz i uznajesz za słuszne.

Jeśli stoisz przed dokonaniem ważnej decyzji, szukasz opcji i rozwiązań, brakuje Ci wiary we własne siły i możliwości, pragniesz zmiany w swoim życiu i chcesz tego dokonać w zgodzie ze swoimi wartościami, to coaching jest drogą dla Ciebie.

Pomogę odnaleźć Ci Twój złoty środek do sukcesu!

Zapraszam na pierwszą, bezpłatną sesję coachingową. 

Ile w Twoim życiu jest Ciebie?
Wędrówka z coachem

Podobne wpisy