Ile w Twoim życiu jest Ciebie?

sculpture-2481969_1920

Jaki wpływ na nasze decyzje mają myśli tj. powinno się, należy, wypada?

Świat powinności ma bardzo długie macki. Przyczynia się do tego, że wdzięczność, która motywuje i pobudza do działania, często zamienia się w przymus odwzajemniania, a stąd to już krótka droga do poczucia winy, które pojawia się, kiedy nie spełnimy oczekiwań innych bądź swoich.

Chcąc być w porządku wobec rodziny, przyjaciół, firmy, odkładamy na bok nasze potrzeby i marzenia. Po pewnym czasie wiele czynności wykonujemy mimochodem, nie zastanawiając się dlaczego podejmujemy takie, a nie inne decyzje. Popadamy w przyzwyczajenia i rutynę, robimy to i owo, bo zawsze tak było, bądź robią tak wszyscy.

A jednak jest coś, co męczy, dusi i wyciska łzę w samotności …
to smutek, kochany smuteczek, ten mały promyczek nadziei, który cicho szepcze, że chcesz inaczej …

... możesz siedzieć i wkurzać się, że znowu ryczysz w ukryciu, albo możesz być wdzięcznym za to, że jakaś cząstka Ciebie nie pozwoliła zapomnieć Ci o pragnieniu szczęścia ...

Czas na Twoją decyzję!
Wytrzesz jak zwykle ukradkiem nos, bo nie wypada tak się mazgaić?

A może chcesz żyć inaczej?

Bo można być szczęśliwym w zgodzie ze swoimi wartościami i przekonaniami, można budować głębokie relacje z innymi nie zapominając o swojej godności, można realizować swoje marzenia nie krzywdząc innych.

Dlatego zastanów się, ile w Twoim życiu jest Ciebie?

Zapraszam na life coaching dzięki któremu poznasz siebie, swoje potrzeby i przekonania. Zaczniesz świadomie planować i realizować swoje życie opierając je na własnych wartościach. 

No i jest...
Muszę, chcę i robię to

Podobne wpisy