AKADEMIA SUKCESU
Naszym celem jest szczery uśmiech każdego dziecka.
Uśmiech płynący z poczucia akceptacji, szacunku i miłości.
O NAS

Akademia Sukcesu pnie się w górę

Akademia Sukcesu pnie się w górę

Kolejnym miejscem, w którym zmagaliśmy się z naszymi słabościami był Ustroń. Miejscowość znajdująca się niedaleko naszego miasta, ale za to kryjąca w sobie wiele atrakcji i możliwości do lepszego poznania i sprawdzenia swoich możliwości.

Nasza wycieczkę rozpoczęliśmy od wspólnego spaceru górskim szlakiem na szczyt Równicy. Ta niepozorna górka, którą stoi u bram Beskidu Śląskiego udowodniła nam, że nie jeden z nas powinien jeszcze popracować nad swoją kondycją fizyczną. Na szczycie Równicy czekało na nas kolejne wyzwanie – Park Linowy. Każdy z nas zmagał się z wieloma emocjami: od ekscytacji, po przerażenie. Jednak wiara w siebie i zaufanie okazane instruktorom pozwoliło na pokonanie własnych słabości. Po przejściu toru przeszkód na wysokości czekał na wszystkich lot w chmurach, czyli zjazd na tyrolce. 

Po zajęciach w Parku Linowym ruszyliśmy w dolinę Ustronia, gdzie czekał na nas zasłużony odpoczynek. Zimne wody Wisły zmyły z nas kurz i pot z całego ekscytującego dnia. 

Czytaj dalej
  1023 odsłon
1023 odsłon

Akademia Sukcesu na ognisku u Kuby

Akademia Sukcesu na ognisku u Kuby

Jak nauczyć się odpowiedzialności? Nie łatwe pytanie, jeszcze trudniejsze wykonanie. Jednak wyzwania mobilizują nas do pracy nad sobą! Dzięki wielu godzinom spędzonych w Akademii Sukcesu zdążyliśmy się już przekonać, że to co cenne i wartościowe nie przychodzi łatwo. 

Chcąc nauczyć się odpowiedzialności opuściliśmy więc szkolne mury i ruszyliśmy na wspólne ognisko do Kuby. Na miejscu czekały na nas pyszne kiełbaski przygotowane przez rodziców Kuby i… nic poza tym. Musieliśmy sami nazbierać drewna, rozpalić ognisko, najeść się, a przy tym dobrze bawić się nie robiąc nikomu szkody. Znając nasze charakterki, zadanie nie takie łatwe. 

Mamy jednak nadzieję, że rodzice Kuby nie żałują tego, że nas zaprosili. Bardzo im dziękujemy za pomoc w organizacji ogniska, a przede wszystkim za okazane nam zaufanie.

Czytaj dalej
  1129 odsłon
1129 odsłon

Rodzinny wyjazd do Bielska - Białej

Rodzinny wyjazd do Bielska - Białej

Zastanawiacie się jak co porabiają dzieciaki z naszej szkoły na zajęciach Akademii Sukcesu. Wychodząc naprzeciw Waszym pytaniom prezentujemy krótki fotoreportaż z rodzinnego wyjazdu do Bielska – Białej. Podczas tego wypadu, oprócz dobrej zabawy, dużej dawki adrenaliny i wspólnego zwiedzania miasta, był również czas na poważne, rodzinne rozmowy. Dzięki temu świat motoryzacji połączył dwa pokolenia, dzieciaki i ich rodziców.

Okazało się, że można mieć wiele wspólnych tematów, a przez to spędzić ze sobą wyjątkowy czas. Zapraszamy do naszej GALERII.

Czytaj dalej
  1071 odsłon
1071 odsłon

Akademia Sukcesu - Reaktywacja

HURA!!! Bardzo się cieszymy, bo nasza akademia otrzymała dofinansowanie z Urzędu Miasta Jastrzębie - Zdrój. Dzięki temu możemy kontynuować nasze zajęcia. Od kwietnia 2014 r. nasz program rusza pod hasłem: AKADEMIA SUKCESU - REAKTYWACJA. Czekają nas kolejne ekscytujące miesiące! będzie się działo!!!

Czytaj dalej
  1022 odsłon
1022 odsłon

Zimowa wyprawa górska

Zimowa wyprawa górska

Zima i góry? Brzmi ekstremalnie! A co ekstremalne, jest dla nas wyzwaniem! Szczególnie kiedy p. Aurelia powiedziała naszym rodzicom, że z następnej wycieczki wrócimy, brudni, zmęczeni ale zadowoleni. 

Nie zważywszy na nieprzychylne prognozy pogody, ruszyliśmy w piątek 16 stycznia 2015r. do „Chaty na Adamach”. To przytulne, górskie schronisko znajduje się w Lachowicach, niewielkiej miejscowości w Beskidzie Żywieckim. Aby dostać się do wyznaczonego celu, musieliśmy dojechać miejskim autobusem, pociągiem z kilkoma przesiadkami i przejść spory kawałek górskim szlakiem. Przygoda czyhała na nas tuż za rogiem szkolnych murów! 

Wszystko zaczęło się od podartych spodni Michała. Potem była interesująca wizyta u maszynisty (brak zdjęć, bo wizyta była ściśle tajna). Następnie stoczyliśmy bój z turystycznym tłokiem i ściskiem w kolejnym pociągu. W Bielsku – Białej czekało na nas nocne poszukiwanie mięsa na spaghetti oraz przeniesionego przystanku autobusowego. Ostatecznie wszystko przypieczętowała ucieczka autobusu. W rezultacie, godzinny spacer górskim szlakiem przerodził się w kilkugodzinne nocne wędrowanie. Do schroniska dotarliśmy …psyyyt  ….to nasza cicha tajemnica. 

Następnego dnia pod opieką naszych przewodników  z SKPG „Harnasie”, p. Bartka i p. Aurelii, ruszyliśmy na górską wędrówkę. Okazało się, że nie warto nocą objadać się słodyczami. Niektórzy z nas, oprócz ogólnego zmęczenia wywołanego wdrapywaniem się pod górę w śnieżnych zaspach, mieli spore problemy żołądkowe. Jednak, pomimo niełatwej trasy, udało nam się osiągnąć wyznaczony cel: Jałowiec 1111 n.p.m. 

Po powrocie do schroniska czekało na nas kolejne zadanie –przygotowanie obiadu i deseru na starym, opalanym drewnem piecu. Samodzielnie ugotowane spaghetti i kisiel ze słodkimi dodatkami okazał się naszym kulinarnym sukcesem. Było to najpyszniejsze danie jakie jedliśmy w ostatnim czasie. 

Po kuchennych zmaganiach przyszedł czas na integrację z innymi turystami przebywającymi w schronisku. Wspólne gry i rozmowy nie miały końca. Okazało się, że do górskiej chatki przyjeżdża wiele ciekawych i sympatycznych osób. Bardzo łatwo nawiązaliśmy nowe znajomości.

W niedzielę, tuż po śniadaniu, spakowaliśmy swoje plecaki i ruszyliśmy w drogę powrotną. Pani Aurelia miała rację, do domu dotarliśmy brudni, zmęczeni i bardzo szczęśliwi.

Zapraszamy do naszej GALERII gdzie możecie śledzić nasze górskie zmagania.

 

Czytaj dalej
  1116 odsłon
1116 odsłon

Nocowanie w szkole.

Nocowanie w szkole.

Zimowe, grudniowe noce potrafią być bardzo długie. Niektórym kojarzą się z długim spaniem, innym z nudzeniem się, a nam, kadetom Akademii Sukcesu, ze świetną zabawą!

Kiedy wszyscy w piątek czekają, aby jak najszybciej opuścić szkolne mury, my postanowiliśmy zostać w naszej szkole nieco dłużej. W celu lepszego poznania się i zintegrowania, zorganizowaliśmy tzw. nocowanie w szkole. Każdy z nas za zadanie miał przynieść ze sobą pyszne jedzenie, ciekawą grę i przyprowadzić swojego najlepszego kumpla. 

Nasze zajęcia rozpoczęły się od ustalenia wspólnych zasad, potem były różne gry i zabawy integracyjne. Kiedy zgłodnieliśmy, przygotowaliśmy sobie naleśnikową ucztę. Po kolacji nastała noc filmowa. Wspólnie poznaliśmy zabawne przygody Mikołajka. Znalazła się również grupa planszowych zapaleńców, która nie umiała odciągnąć się od dziecięcej ruletki. 

Po wieczorze pełnym wrażeń, nastał czas na sen. Dbając o nasz piękny uśmiech, umyliśmy zęby po sporej dawce smakołyków i wskoczyliśmy w nasze śpiworki. Do snu utulała nas p. Agnieszka czytając ciekawą lekturę szkolną. Rano obudził nas piękny wschód słońca. Oczywiście, nie mogło obyć się bez porannej rozgrzewki. W końcu mogliśmy bezkarnie pobiegać po korytarzu machając rękami, skacząc i wykonując różne ćwiczenia! Na koniec całej, naszej imprezy było wspólne śniadanie i sprzątanie świetlicy. 

Od dziś nasza szkoła będzie kojarzyć nam się nie tylko z nauką, ale z miejscem, gdzie można spędzić wesoło czas. Warunek jest jeden, należy chcieć dogadać się z kumplem i dobrze zaplanować swój wolny czas.

W naszej GALERII znajdziecie potwierdzenie tego, ze świetnie się bawiliśmy, a przy tym poznawaliśmy siebie i naszych kumpli.

Czytaj dalej
  1050 odsłon
1050 odsłon

UWAGA! TYLKO DLA ODWAŻNYCH!

UWAGA! TYLKO DLA ODWAŻNYCH!

Tak to prawda, że do naszej akademii mogą należeć jedynie te dzieciaki, które nie boją się wyzwań. Potwierdzeniem tego, były zajęcia zorganizowane na ściance wspinaczkowej. Oto krótka relacja z tego wydarzenia.  

 

Nasze zajęcia odbyły się w siedzibie Jastrzębskiego Klubu Wysokogórskiego, w której znajduje się jedna z największych ścianek wspinaczkowych na Śląsku (powierzchnia 200 m2). Podczas zajęć mieliśmy możliwość poznać naszych najlepszych jastrzębskich alpinistów.  Nie tylko opowiedzieli nam o swoich górskich przygodach, ale również asystowali nam podczas naszych wspinaczkowych zmagań. Zanim jednak weszliśmy na ściankę, przeszliśmy małe szkolenie. Wpierw była konkretna rozgrzewka, czyli przygotowanie naszych mięśni i umysłów na spotkanie z wysokością. Kolejnym krokiem było zapoznanie ze sprzętem alpinistycznym i sposobem jego użytkowania. Poznaliśmy zasady wspinaczki i asekuracji. Dzięki temu zrozumieliśmy, że sukces w alpinizmie uzależniony jest nie tylko od osobistych umiejętności ale również od zaufania w drużynie. Po takim przygotowaniu mogliśmy w końcu spróbować swoich sił. Jedni doszli wyżej inni przeszli więcej. Jednak każdy pokonał swój lęk  i wspiął się w miarę swoich możliwości na ściankę.

Nasze zmagania z wysokością można podejrzeć w GALERII.

Czytaj dalej
  963 odsłon
963 odsłon

AKADEMIA SUKCESU - START

Co to jest Akademia Sukcesu? Co będziemy robić? Dlaczego nie ma dziewczyn? Dlaczego nie siedzimy w ławkach? Ale o co chodzi? Co…? Gdzie…? Dlaczego…?

 

Wiele pytań pojawiło się na pierwszym spotkaniu Akademii Sukcesu. Mamy nadzieję, że na większość z nich odnaleźliśmy odpowiedzi. Co jeszcze niezrozumiałe i tajemnicze zostanie wyjaśnione na kolejnych zajęciach. Pewni jesteśmy jednego, że w naszej szkole znalazło się ośmiu śmiałków, którzy postanowili zmierzyć się ze swoimi różnymi słabościami, aby ostatecznie zdobyć osobisty jak i grupowy SUKCES!!! Czy się uda? Czas pokaże. 

Czytaj dalej
  936 odsłon
936 odsłon