AKADEMIA SUKCESU
Naszym celem jest szczery uśmiech każdego dziecka.
Uśmiech płynący z poczucia akceptacji, szacunku i miłości.
O NAS

„NAZARET” niedaleko Drohobycza na Ukrainie to miejsce, które poznałam w ubiegłym roku będąc tam wolontariuszką. W byłej bazie wojskowej, Ojciec Igor Kozankiewicz - duchowny grekokatolicki, dyrektor tamtejszego ośrodka Caritas-u, zgromadził grupę bezdomnych i uzależnionych, którzy zaczęli odbudowywać istniejące obiekty, by mieć gdzie mieszkać i walczyć z własnymi zniewoleniami. Kolejne budynki będące kiedyś koszarami zamieniają w ośrodki szkoleniowe, wypoczynkowe i rekolekcyjne. Będą służyć tym, którzy pragną zmieniać swoje życie, rozwijać i poszerzać swoją wiedzę oraz umiejętności.

Wracając w to miejsce w bieżącym roku, zauważyłam, jak wiele dobrego działo się przez ten czas, ile pracy wykonano i włożono serca w rozwój ośrodka. Choć miejsce to jest urokliwe, położone z dala od cywilizacji, powoli napełnia się rozmowami, twórczą pracą i śmiechem dzieci, to jednak świadomość tego, co dzieje się na wschodniej granicy Ukrainy, napawa niepokojem. O tym, że ludność tego kraju boryka się z wieloma problemami można doświadczyć na każdym kroku. Jednym z nich, na który zwrócił uwagę również Ojciec Igor (który został odpowiedzialnym za działania w kierunku trzeźwości na Ukrainie), jest poczucie beznadziei, a najłatwiejszym sposobem radzenia sobie z problemami stała się ucieczka w alkohol.
Tak zrodził się pomysł włączenia się Akademii Sukcesu w projekt mający na celu przeciwdziałanie problemom uzależnień, a także promowanie życia i rozwiązywania problemów bez alkoholu i innych używek wśród mieszkańców Ukrainy. Chcemy pokazać, że można żyć bez alkoholu, radzić sobie z problemami, budować więzy międzyludzkie, a nawet dobrze się bawić.

W inicjatywę włączył się pan Paweł Jagodziński, proponując przeprowadzenie warsztatów dla wodzirejów imprez bezalkoholowych, którego zwieńczeniem miałby być świąteczne spotkanie dla rodzin z Drohobycza i okolic. Chodzi głównie o to, by zafascynować takim stylem życia mieszkańców Ukrainy, pracowników ośrodka oraz pozyskać wolontariuszy, którzy byliby skłonni dalej pracować i szerzyć tę ideę. Niestety, w sytuacji, w jakiej obecnie znajduje się Ukraina, tamtejsza społeczność nie jest w stanie pokryć kosztów całości przedsięwzięcia (koszt warsztatów, płac dla pracowników, transportu oraz świątecznego spotkania). Dlatego podejmujemy różne działania, aby pozyskać środki finansowe na realizację naszego projektu.

Wyjazd do Drohobycza planujemy na początku marca 2019 roku. Wierzymy, że uda nam się wyjechać, dojechać, twórczo i owocnie spędzić czas w "Nazarecie", a następnie szczęśliwie powrócić do domu! Sami bez Waszego wsparcia nie damy rady!

Aurelia Golda

Nasze działania można wspomóc

wpłacając darowiznę na nr konto: 42124043861111001087029690

Tytuł: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE OŚRODKA
Ośrodek Fundacji "Światło-Życie"
AKADEMIA SUKCESU
ul. Pomorska 6/15
44-335 Jastrzębie-Zdrój

save 3451199 1920