AKADEMIA SUKCESU
Naszym celem jest szczery uśmiech każdego dziecka.
Uśmiech płynący z poczucia akceptacji, szacunku i miłości.
O NAS

Akademia Sukcesu powstała z inicjatywy pani Aurelii Goldy na bazie codziennych kontaktów z uczniami, rodzicami i wychowawcami klas Szkoły Podstawowej nr 6 w Jastrzębiu – Zdroju. Przeprowadzono wiele rozmów o trudnościach i problemach dzieci, o tym jak widzą siebie, co o sobie myślą. Z rozmów wynikało, że dzieci często borykają się z problemem braku wiary we własne siły, poczuciem osamotnienia, niskiego poczucia własnej wartości a zarazem chęcią udowodnienia sobie i innym, że jest się kimś ważnym, potrzebnym i wartościowym. Zaobserwowano silną zależność między tym, co młodzi ludzie myślą o sobie a tym, w jaki sposób traktują siebie i innych.

Pierwszą podjętą inicjatywą Akademii Sukcesu było stworzenie we wrześniu 2014 r. grupy socjoterapeutycznej. Utworzyło ją ośmiu chłopców w wieku 10 – 12 lat. Program obejmował 15 cotygodniowych spotkań podzielonych na następujące bloki tematyczne:

• JA I MOJA GRUPA
• JA I MOJE EMOCJE
• JA I MOJE ZACHOWANIE
• JA I MOJE WARTOŚCI
• JA I MÓJ SUKCES

W celu podniesienia uczestnikom motywacji do pracy nad sobą oraz dostarczenia właściwych wzorców zachowania, zorganizowano imprezy integracyjne oraz spotkania z osobami, które pomimo wielu przeciwności i własnych słabości osiągnęły swój osobisty sukces.

DSC06631

(Wyprawa górska - Lachowice 2015)

Program Akademii Sukcesu spotkał się z pozytywną opinią rodziców, nauczycieli jak i samych uczestników. Dostrzegano wielką potrzebę kontynuacji zajęć. W 2015 r. nasza akademia otrzymała dofinansowanie z Urzędu Miasta Jastrzębie – Zdrój. Od kwietnia do czerwca 2015 zajęcia odbywały się w ramach zadania publicznego pod tytułem: AKADEMIA SUKCESU – REAKTYWACJA.

W kolejnych latach Akademia poszerzała swoją ofertę o warsztaty umiejętności społecznych dla klas i grup zorganizowanych, warsztaty umiejętności wychowawczych, prelekcje oraz warsztaty rozwijające pasje i talenty dla dzieci, młodzieży i całych rodzin.

W listopadzie 2018 roku Akademia Sukcesu rozpoczyła swoją działalność jako Ośrodek Rozwoju Osobistego Fundacji Światło-Życie w Jastrzebiu - Zdroju.

O dalszych przygodach naszych kadetów oraz kolejnych podejmowanych przez nas inicjatywach można przeczytać w Kronice Akademii Sukcesu:

Sezon 2014/2015 Sezon 2015/2016 - JUNIOR Sezon 2015/2016 - GIRLS Sezon 2016/2017 - JUNIOR Sezon 2016/2017 - BOYS EVENTY oraz przeglądając zakładkę AKTUALNOŚCI.

  1. Komentarze (0)

  2. Dodaj własne
Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako Gość! Załóż konto lub zaloguj się na swoje konto, aby dodawać zdjęcia i ominąć antywirusa - CAPTCHA.
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację