AKADEMIA SUKCESU
Naszym celem jest szczery uśmiech każdego dziecka.
Uśmiech płynący z poczucia akceptacji, szacunku i miłości.
O NAS

JAK NIE ULEC MAGII ŚWIĄT?

decorating-christmas-tree-2999722_1920

Rozpoczął się gorący okres składania życzeń świątecznych. Piękna to tradycja, w której można wyrazić troskę i miłość bliskim oraz tym, którzy są dla nas ważni.

Życzenia wymyślamy sami, szukamy w Internecie, spisujemy te najpiękniejsze z zeszłorocznych kartek. Jak często pojawia się w nich formułka : Magicznych Świąt!? Choć wierzę w dobre intencje bliskich, nie mogę i nie chcę zgodzić się z tym stwierdzeniem!

Przygotowania do świąt kojarzą mi się z wysiłkiem i koniecznością dobrej organizacji czasu, aby wszystko było piękne i smaczne. Rodzina, przyjaciele, stół, choinka, ozdoby, prezenty, wyjście do Kościoła. Ale jednak przed tym: kuchnia, ścierka, zakupy, plik kartek z życzeniami bądź też godziny spędzone przy telefonie z opcją „wyślij” – i gdzie tu ta magiczna różdżka, która zrobiła to wszystko za nas?

Kto chce nam wmówić i dlaczego, że to, to co w świętach najpiękniejsze: atmosfera miłości, radości i życzliwości nie wymaga od nas wysiłku? Przecież fakt posiadania kochającej się rodziny, to nasze wieloletnie starania o więzi rodzinne. Prawdziwych przyjaciół również nie kupimy w świątecznej
promocji. Żeby na stole niczego nie zabrakło, a pod choinką znalazły się prezenty to przecież całoroczne starania o właściwą posadę. A ten klimat nadziei i radości – czyż nie wymaga od nas głębszego i dłuższego zastanowienia się nad sensem świąt Bożego Narodzenia?

A gdyby tak podczas łamania się opłatkiem i składania życzeń dodać „Dziękuję” - mamie za ręce pachnące rybami, tacie za pot na czole, rodzeństwu i bliskim, że zechcieli ofiarować nam swój wolny czas, dzieciom, że choć nie lubią wyprasowanych koszul i sukienek, zechciały zadbać o piękno wigilijnego wieczoru. A co powiedzieć Temu, którego urodziny świętujemy?

Nie pozwólmy sobie wmówić, że to co wartościowe można osiągnąć za pomocą magicznej różdżki, że kupimy to na przedświątecznej wyprzedaży! To co w świętach najważniejsze wymaga od nas wysiłku - miłości, cierpliwości, nieraz trudu przebaczenia oraz poświęcenia innym swojego czasu.

I to nie magia decyduje o tym, jak ten czas spędzimy, ale to My tworzymy atmosferę świąt!

Aurelia Golda

 
  1. Komentarze (0)

  2. Dodaj własne
Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako Gość! Załóż konto lub zaloguj się na swoje konto, aby dodawać zdjęcia i ominąć antywirusa - CAPTCHA.
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację