AKADEMIA SUKCESU
Naszym celem jest szczery uśmiech każdego dziecka.
Uśmiech płynący z poczucia akceptacji, szacunku i miłości.
O NAS

CZY MARZENIA SĄ DLA LUDZI SUKCESU?

head-2748333_1920-1

Któż nie pragnie sukcesu? Tego aby się udało, aby być zadowolonym z siebie, aby z dumą patrzeć na to, czego się w życiu dokonało.

Dlatego warto zastanowić się, co jest fundamentem sukcesu, bez czego nie da się wystartować…

Dla wielu to marzenia stanowią cel, motywację i siłę do pokonywania trudności w codziennym życiu, inni często je skrywają, zapominają, są też tacy, którzy się ich wstydzą i ci, którzy wyśmiewają.

Dlaczego tak się dzieje? Co albo kto sprawia, że w pewnym momencie rezygnujemy z marzeń, a obieramy drogę rozsądku i suchej kalkulacji?

Marzenia nie tylko dla dzieci.

Nie trudno spotykać w życiu osoby, które twierdzą, że nie mają marzeń bądź są one zbędne. Mówią, że marzenia są jedynie dla dzieci, że dają złudne nadzieje, a ich niespełnienie demobilizuje i zniechęca do kolejnych przedsięwzięć. Są też tacy, którzy twierdzą, że marzenia są dla bogaczy bądź dla tych, którzy żyją z głową w chmurach, natomiast sukces należy do osób twardo stąpających po ziemi, nie marnujących czasu na mrzonki, ale potrafiących wytrwale realizować swój biznesplan.

Warto zastanowić się, co czujemy w towarzystwie takich osób. Czy wierzymy, że w swym uporządkowanym, dobrze zaplanowanym życiu są szczęśliwi? Czy chcemy aby ich zdroworozsądkowa droga stała się naszą drogą? A może jednak czujemy się przytłoczeni i zawstydzeni? Mamy przecież w świadomości to, jak często nam w życiu nie wychodzi, jak się potykamy i upadamy. Czy w tych trudnych momentach potrzebujemy grzmiącego „a nie mówiłem!” czy raczej wiary, że mamy prawo do marzeń i bycia szczęśliwym!

Marzenia są dla ludzi szczęśliwych.

Co sprawia, że ludzie mający marzenia wydają się radośniejsi?

Odpowiedź wydaje się prosta, to ich spełnianie daje radość, dostarcza pozytywnych wrażeń i emocji, poprawia samopoczucie. Dzięki tym małym, drobnym marzeniom wierzymy w spełnienie tych wielkich - życiowych celów, które w pierwszej chwili mogą wydawać się bardzo odległe, a nawet nierealne. Trudno uwierzyć w to, że będąc smutnym i posępnym w chwili upadku i przygnębienia, będziemy mieć chęć i siłę na podniesienie się i pokonanie kolejnej przeszkody. Dlatego warto nazywać swoje pragnienia, nawet te drobne i dążyć do ich realizacji, a każdy osiągnięty cel świętować. Dzięki temu dajemy sobie prawo do radości, która daje siłę i mobilizuje do dalszej drogi w kierunku życiowych, wielkich celów.

Marzenia są dla ludzi mądrych.

Mądrości życiowej nie da się wyczytać z książek. Ich posiadanie, a nawet napisanie nie gwarantuje poczucia spełnienia i zadowolenia z własnego życia. To droga doświadczenia i refleksji nad tym, co dobre i słuszne pozwala na to, aby spełnianie marzeń było drogą rozwoju i poszerzania swoich horyzontów, a nie marnowaniem czasu i energii na coś, co jest nierealne i może doprowadzić do smutku i załamania.

Marzenia są odzwierciedleniem systemu wartości jakim kierujemy się w życiu. Można dążyć do sławy i luksusów, można pokonywać granice własnego lęku i wytrzymałości, można rozwijać swoje pasje, talenty i umiejętności. To mądrość sprawia, że realizacja naszych marzeń nie odbywa się kosztem innych, że podczas dążenia do wyznaczonych celów szanujemy siebie i drugiego człowieka.

Marzenia są dla ludzi pokornych.

Pokora to postawa, która pozwala żyć szczęśliwie. Człowiek nie czuje się gorszy od innych, ponieważ zna swoją wartość oraz swoje cechy, wady i zalety. Szanuje zarazem siebie jak i drugiego człowieka, który nie jest dla niego zagrożeniem, ale towarzyszem wspólnej drogi, na której może liczyć na jego wsparcie oraz sam może być dla niego pomocą, czerpiąc swoją wiedzę z doświadczenia.

Taka postawa niewątpliwie ułatwia realizację marzeń. Człowiek mający realny obraz siebie jest w stanie oszacować swoje możliwości, a zarazem nie poddaje się w chwili porażki, ale wyciąga wnioski i szuka nowych możliwości. Pokora pozwala na skupienie uwagi nie tylko na sobie, ale na otaczającej nas rzeczywistości. Człowiek znający i akceptujący swoje słabości i ograniczenia nie boi się pomocy innych oraz z radością przyjmuje nadarzające się chwile, które mogą przybliżyć go do obranego celu.

Marzenia są dla ludzi sukcesu.

Osiągnięcie sukcesu wymaga w życiu odwagi, zaryzykowania i wyjścia poza strefę swojego komfortu. Choć może to być dla innych nierozważne i naiwne, to jedynie ci, którzy pozostaną wierni swoim wartościom i marzeniom nie dadzą się zniechęcić porażkom.

Świadomość robienia czegoś co jest dobre dla siebie bądź innych przekonuje o sensowności naszego działania, a przyznanie się do swoich słabości pozwala pokonać chwile zwątpienia. To marzenia - jasno wyznaczone cele, nadają naszemu życiu kierunek i to właśnie ich spełnienie, pomimo wielu przeciwności i trudów, staje się naszym sukcesem.

Aurelia Golda

 
  1. Komentarze (0)

  2. Dodaj własne
Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako Gość! Załóż konto lub zaloguj się na swoje konto, aby dodawać zdjęcia i ominąć antywirusa - CAPTCHA.
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację