AKADEMIA SUKCESU
Naszym celem jest szczery uśmiech każdego dziecka.
Uśmiech płynący z poczucia akceptacji, szacunku i miłości.
O NAS

WARSZTATY: POZYTYWNIK "POTWORNE EMOCJE"

Connection

Zapraszamy na wyjątkowe szkolenie online pt. POZYTYWNIK „POTWORNE EMOCJE”.

Skąd ta WYJĄTKOWOŚĆ?

Szkolenie to łączą ze sobą warsztaty scrapbooking'u z pracą wychowawczą na temat emocji.

Czym jest POZYTYWNIK?

To własnoręcznie wykonana książeczka, w której oprócz zdjęć umieścimy „złote myśli”, pełne ciepła i optymizmu oraz pomysłów na to, jak przetrwać trudne chwile.

Warsztaty powstały z myślą o rodzicach, którzy w dobie pandemii stanęli przed zadaniem wspierania swoich pociech w nieprzyjemnych emocjach. Pozytywnik to również świetna pomoc dydaktyczna w pracy terapeutycznej i wychowawczej.

W świat emocji zabiorą nas sympatyczne stworki, które przejawiają charakterystyczne objawy radości, złości, strachu i wstrętu. Dzięki nim będzie można poruszyć następujące tematy:

Po co komu smutek?

Jak poradzić sobie ze złością?

Co dobrego podpowiada nam strach?

Dlaczego w sukcesie przydaje się porażka?

… itp.

FORMA WARSZTATÓW:

Warsztaty odbędą się w formie LIVE (NA ŻYWO) w zamkniętej grupie FB. Po zakończonej transmisji uczestnicy otrzymują bezterminowy dostęp do nagranego filmu z warsztatów.

HARMONOGRAM:

14 - 28.05.20 - zapisy i płatności,
01 - 02.06.20 - wysyłka lub odbiór KIT-ów,
08.06.20, godz. 18:00 - 20:00 - I cześć warsztatów online,
09.06.20, godz. 18:00 - 20:00 - II część warsztatów online.

CENA:

- cena warsztatów z KIT-em – 95 zł. (+13 zł. kurier)
- cena warsztatów bez materiałów – 50 zł.

Materiały warsztatowe (KIT) do odbioru osobistego w Siemianowicach Śl., w Katowicach lub w Jastrzębiu - Zdroju.
W przypadku wysyłki należy doliczyć 13 zł. (kurier).

KIT (materiały do wykonania pozytywnika) zawiera: zestaw papierów, bazę albumową, magnesy, klej, taśmę, ołówek oraz wszystkie niezbędne elementy do wykonania albumu.

Uczestnik warsztatów potrzebuje jedynie mieć własne nożyczki (gilotynę) i linijkę.

Trochę informacji technicznych: 

POZYTYWNIK będzie miał formę ALBUMU HARMONIJKOWEGO. Będzie on formatu 18x18 cm. Stworzymy bazę albumową od podstaw wykorzystując beermat piankowy. Sam pozytywnik pomieści w sobie około 30 zdjęć 9x13 cm.

W trakcie warsztatów przekażemy również informację, w jaki sposób można poszczególne karty poztytywnika wykorzystać do rozwijanie inteligencji emocjonalnej dziecka.

PŁATNOŚĆ:

Prosimy o wpłatę na konto:
Ośrodek Fundacji "Światło-Życie" AKADEMIA SUKCESU
ul. Pomorska 6/15
44-335 Jastrzębie-Zdrój
nr konta: 42124043861111001087029690

Tytuł przelewu: Warsztaty: Potworne emocje + KIT lub Potworne emocje,+ imię i nazwisko uczestnika (oraz nick z Facebooka jeżeli jest inny niż imię i nazwisko), + (NIP nabywcy jeśli ma być wystawiona faktura)

PROWADZĄCY:

Katarzyna Kędzierska "To co kocham to połączenie papieru i farb. Miłośniczka włoskiej kuchni i wszelakich sportów wodnych. Za dziecka mały alchemik - może kiedyś opowiem przy jakiejś okazji :) Na co dzień staram się chwytać ulotne chwile w kadrze aparatu lub przelewać je na papier. Uwielbiam siedzieć w domu jednak kontakt z drugim człowiekiem jest mi niezbędny do życia. Tworzę przede wszystkim by dać upust swojej duszy ale również kocham wszelkiego rodzaju albumy i przestrzenne formy papierowe".

Aurelia Golda – pedagog, socjoterapeuta, trener umiejętności psychospołecznych, założycielka oraz kierownik Akademii Sukcesu – Poradni Specjalistycznej Fundacji Światło-Życie w Jastrzębiu – Zdroju.

"W swojej pracy zawodowej kocham to, że udało mi się w niej połączyć kilka moich pasji: pracę z ludźmi i dla ludzi, rękodzieło, muzykę i turystykę górską"

ZAPISY:
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lub poprzez FORMULARZ ZGŁOSZENIA

Czytaj dalej
  88 odsłon
88 odsłon

ZAKRĘĆ SIĘ W DOMU - ZASADY GRY

Zakr-si-w-domu-3

Albert Einstein mawiał, że „KREATYWNOŚĆ TO ZABAWA DLA INTELIGENTNYCH”.

A kto powiedział, że siedzenie w domu musi być nudne!?!

Na pewno nie MY!!!

AKADEMIA SUKCESU zaprasza dzieci i młodzież do interaktywnej GRY W BUTELKĘ pt. ZAKRĘĆ SIĘ W DOMU.

Czytaj dalej
  1135 odsłon
1135 odsłon

Test3 AKADEMIA SUKCESU 2020

Test3 AKADEMIA SUKCESU 2020

Ruszyła kolejna edycja Akademii Sukcesu. W nowym sezonie mamy trzy grupy rozwojowe.

W poniedziałki spotyka się grupa najmłodsza – uczniowie kl. 1-3, we wtorki grupa średnia – uczniowie kl 4-6 oraz grupa młodzieżowa, która składa się z naszych absolwentów – uczniów kl. 6-8.

Dziś podsyłamy kilka zdjęć z zajęć grupy najmłodszej. Co to się działo? Tworzyliśmy nasze planety, na których czulibyśmy się bezpiecznie, gdzie każdy robi to co lubi i nie sprawia przykrości innym, gdzie każdy rozwija swoje pasje i zainteresowania, gdzie są cudne widoki, piękna przyroda, a ludzie dbają o zwierzęta.

Zapraszamy do GALERII, gdzie można zobaczyć w jakim świecie chcieliby mieszkać nasi mali kadeci.

Przed nami nie łatwe zadanie – postanawiamy zbudować jedną, wspólną planetę, na której każdy z nas będzie szczęśliwy!

Czy nam się uda? Nie wiemy, ale próbujemy!

Kto nie podejmuje wyzwań, ten nie osiąga sukcesów.

Czytaj dalej
  90 odsłon
90 odsłon

Piknik rodzinny w Jeździeckim Klubie Sportowym „Equi Verso”

okadka_piknik

Często wspominacie minione wakacje? Nas również zabrało na wspomnienia. My jednak przypominamy sobie, jak fajnie było na rodzinnym pikniku w Jeździeckim Klubie Sportowym „Equi Verso”. W imprezie brali udział nie tylko uczestnicy Akademii Sukcesu, ale ich rodzice, rodzeństwo, dziadkowie, ciocie, kuzynostwo… krótko mówiąc, było nas wiele i było wspaniale. Pani Ania Gotowiecka, prezes klubu, zadbała nie tylko o bezpieczną przejażdżkę konną, ale mieliśmy również ogromne ognisko i wiele miejsca na wspólne gry i zabawy. Słońca, śmiechu i pyszności przygotowanych przez naszych rodziców nie brakowało. Jak wiadomo, wszystko co dobre, kiedyś się kończy. Mamy jednak nadzieję, że dobre wspomnienia pozostaną na długo. 

Zapraszamy do GALERII, gdzie można podejrzeć nasze rodzinne harce. 

Czytaj dalej
  1119 odsłon
1119 odsłon

Śladami sukcesów Adama Małysza

Śladami sukcesów Adama Małysza

Śladami sukcesów Adama Małysza – pod takim hasłem odbyła się nasza majowa wyprawa, podczas której wraz z rodzicami szukaliśmy odpowiedzi na pytania/zagadki związane z Wisłą – rodzinnym miastem naszego wielkiego skoczka narciarskiego.

Wycieczkę rozpoczęliśmy od zapoznania się z sylwetkami słynnych osób związanych z Wisłą. Poznaliśmy m.in. historię Bogumiła Hoffa, Juliana Ochorowicza, Stanisława Hadyny. W centrum miasta widzieliśmy Zameczek Habsburgów, skocznie narciarskie, Aleję Gwiazd Sportu oraz czekoladową figurę naszego mistrza. Następnie udaliśmy się do parku, gdzie w amfiteatrze mogliśmy zaprezentować artystyczne talenty. Ciekawe co o nas pomyślał pan Hadyna, który nic nie mówił, tylko cały czas uważnie nas obserwował… Po krótkiej zabawie na placu zabaw poszliśmy w kierunku pomnika Źródeł Wisły, a następnie do Galerii Adama Małysza. Bardzo nas zaskoczyła ilość pucharów i medali. Jednak najwięcej zdziwienia na naszej twarzy wywołały narty do skoków narciarskich - nie przypuszczaliśmy, że są one takie wielkie! Kolejnym punktem programu była skocznia narciarska im. Adama Małysza znajdująca się w Wiśle Malince. Zwiedziliśmy trybuny, a następnie tak, jak zawodnicy na międzynarodowych zawodach, wjechaliśmy wyciągiem na skocznie. Tym, którym nie była straszna wysokość, mogli podziwiać rozbieg narciarski z tarasu widokowego. Naszą wycieczkę zakończyliśmy rodzinnym spacerem tzw. Pętlą Cieńkowską.

Były piękne widoki, pyszne przekąski, małe błądzenie i coraz to większe zmęczenie. Ale tego, co wspólnie przeżyliśmy, nikt nam już nie zabierze! A kto wygrał rodzinny quiz? Aby się tego dowiedzieć, należy śledzić nasze dalsze przygody.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Czytaj dalej
  955 odsłon
955 odsłon

Akademia Sukcesu WITA!

Akademia Sukcesu WITA!

Nieraz słyszeliśmy pytanie: Czy w nowym roku szkolnym 2016/2017 odbywają się zajęcia Akademii Sukcesu? Odpowiadamy: TAK! Utworzyliśmy dwie grupy: dla chłopców z klas 5 i 6 oraz dla młodszych dzieci z klas 2. Jak zwykle przyświeca nam ten sam cel: nauczyć się osiągać sukces, być z siebie zadowolonym, a przy okazji uczestniczyć we wspólnej, wspaniałej przygodzie! Jak widać, cel nie jest łatwy. Na śmiałków czeka więc wiele pracy nad sobą. Jak dobrze wiemy, do odważnych świat należy!

Poznajcie więc śmiałków, którzy nie wystraszyli się tak wielkiego zadania. W naszej galerii znajdziecie zdjęcia z cotygodniowych zajęć. Tym razem prezentujemy Wam zdjęcia z zajęć na temat emocji. Jak myślicie, co czują nasi uczestnicy?

Zdjęcia z zajęć dla chłopców klas 5 i 6 - Galeria...

Zdjęcia z zajęć dla dzieci z klas 2 - Galeria...

Czytaj dalej
  1767 odsłon
1767 odsłon

Już po Happeningu "Jestem Twoją Wartością"

Już po Happeningu "Jestem Twoją Wartością"

22 czerwca w Parku Zdrojowym odbył się Happening „ Jestem Twoja Wartością” pod Patronatem Prezydenta Miasta Pani Anny Hetman. Było to dla naszych dzieci z Akademii Sukcesu ważne wydarzenie, ponieważ podczas niego postanowiliśmy uczcić cały rok systematycznej pracy nad własnym charakterem.

Do udziały w happeningu zostały zaproszone wszystkie dzieci z naszego miasta. To właśnie one były głównym bohaterem naszego happeningu. Całą zabawę rozpoczęliśmy od gry terenowej „ Odkryj swoją Wartość”, podczas której dzieci brały udział w zadaniach opartych na zasadach, które pomagają odnaleźć w sobie nienaruszalną wartość człowieka:

Wyrażaj swoje opinie i poglądy!

Chcesz być szanowany, szanuj innych!

Dostrzegaj to co dobre i dziękuj za to!

Kolekcjonuj dobre wspomnienia!

Śmiej się ze swoich niedoskonałości!

Podążaj do wyznaczonego celu!

Próbuj pomimo porażek!

Rozwijaj swoje dary i talenty!

W przygotowaniu gry pomagali nam harcerze z Hufce ZHP Jastrzębie – Zdrój pod bacznym okiem dh. Adrianny Smołki, nasi zeszłoroczni absolwenci oraz Firma AT, która udostępniła nam zdjęcia z tej imprezy:

Odkryj swoją wartość!

Długo wyczekiwanym punktem naszego happeningu był koncert zespołu Trąbki Jerycha. Podczas koncertu muzycy zaśpiewali nam o tym, skąd możemy czerpać pewność bycia wyjątkowym i kochanym. Na scenie wystąpiły również nasze dzieci z Akademii Sukcesu, które zaśpiewały piosenkę „Lęć”, skomponowaną specjalnie na tą okazję przez pana Adama Kleimana. 

Koncert Trąbek Jerycha

Kolejnym punktem było przyznanie nagród w konkursie plastycznym na plakat promujący hasło „Jestem Twoja Wartością”. Oto nasze wyjątkowe nagrody i ich sponsorzy:

Warsztaty fotograficzne „Od smrtfona do studia fotograficznego” – przyznana przez MagisArt.

Warsztaty edukacyjne – przyznana przez firmę AT.

Tematyczna sesja zdjęciowa – przyznana przez studio fotograficzne 9 Muz.

Po nagrodach nastał czas na wspólne gry i zabawy z animatorami z firmy AT. Ile przy tym było śmiechu można sprawdzić oglądając nasze zdjęcia w galerii.  

Gry i zabawy z AT

Kierując się zasadą Kolekcjonuj dobre wspomnienia, każda grupa biorąca udział w naszym happeningu, mogła zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Za pomoc w przygotowaniu pamiątkowej sesji dziękujemy firmie 9 Muz.

Zdjęcia pamiątkowe

Pragniemy również serdecznie podziękować naszym sponsorom, Bankowi Spółdzielczemu oraz Firmie Acartus, dzięki którym możliwe było zorganizowanie tylu atrakcji na naszym happeningu. 

Z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje Akademii Sukcesu! Nabór do nowych grup rusza już we wrześniu 2016 roku. 

Czytaj dalej
  2299 odsłon
2299 odsłon

Happening Akademii Sukcesu "JESTEM TWOJĄ WARTOŚCIĄ"

Happening Akademii Sukcesu
"JESTEM TWOJĄ WARTOŚCIĄ"
Stowarzyszenie "Drabina" działające przy SP 6 oraz Miejski Ośrodek Kultury w Jastrzębiu-Zdroju serdecznie zapraszają na: 
Happening Akademii Sukcesu
"JESTEM TWOJĄ WARTOŚCIĄ"
 
Termin: 22 czerwca 2016
Miejsce: Park Zdrojowy, Jastrzębie-Zdrój (w przypadku deszczu: Dom Zdrojowy)
Plan:
 

9:00 - Otwarcie wystawy prac konkursowych

           Zabawa „Odkryj swoją wartość”

10:00 - Koncert zespołu "Trąbki Jerycha" połączony z występem absolwentów Akademii Sukcesu

11:00 - Ogłoszenie wyników konkursu oraz rozdanie nagród

11:30 - Wspólne gry i zabawy prowadzone przez animatorów zabawy

            z AT – Edukacja, Szkolenia, Eventy

 
12:00 – Uroczyste zakończenie
 
Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym "JESTEM TWOJĄ WARTOŚCIĄ". Prace powinny być wykonane przez całą klasę; format minimum A2 (420mm x 594mm). Prace należy dostarczyć do sekretariatu SP 6, ul. Śląska 6 do dnia 17 czerwca br.
Wszystkie grupy zostaną nagrodzone.
 
Chcąc zabrać udział w HAPPENINGU prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego: http://goo.gl/forms/KTWZ3kpvhR50YbZm1
 
 
Happening "JESTEM TWOJĄ WARTOŚCIĄ" jest zwieńczeniem programu „Akademia Sukcesu” realizowanego w ramach zadania publicznego w dziedzinie promocji zdrowia psychicznego, współfinansowanego przez Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój.
 
„Akademia Sukcesu” to program socjoterapeutyczny oparty na podstawowych potrzebach rozwojowych dzieci w wieku szkolnym. Ma na celu budowanie poczucia własnej wartości na doświadczeniu sukcesu oraz kształtowanie szacunku wobec siebie i drugiej osoby. Program zakłada stworzenie uczestnikom warunków umożliwiających podjęcie wyzwania i osiągniecie wyznaczonego celu: pokonanie lęków i trudności, które tkwią w osobowości dzieci oraz tych, które są konsekwencją zmagań z podjętym wysiłkiem czy nawet ryzykiem. 
Program jest prowadzony w Szkole Podstawowej nr 6 w Jastrzębiu-Zdroju.
 
Koordynator projektu: Aurelia Golda, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Czytaj dalej
  1260 odsłon
1260 odsłon