AKADEMIA SUKCESU
Naszym celem jest szczery uśmiech każdego dziecka.
Uśmiech płynący z poczucia akceptacji, szacunku i miłości.
O NAS

Akademia Sukcesu z wizytą na Ukrainie

okadka

Akademia Sukcesu ma już kilkuletnią praktykę wspierania rodzin w wychowaniu młodego człowieka opartą na doświadczeniu sukcesu, szacunku i poczuciu własnej wartości. W marcu br. nasza działalność rozszerzyła się poza granice Jastrzębia-Zdroju, a nawet Polski, bo zostaliśmy poproszeni o przeprowadzenie warsztatów i prelekcji dla nauczycieli, wychowawców, terapeutów oraz animatorów i liderów różnych grup i wspólnot na Ukrainie.

Razem z ojcem Igorem Kozankiewiczem - dyrektorem Ośrodka Caritas w Drohobyczu, chcieliśmy pokazać jak ważna jest troska o dobre relacje w rodzinie, jak wspierać rozwój społeczny dziecka oraz jak żyć bez alkoholu, radzić sobie z problemami, budować więzy międzyludzkie, a nawet dobrze się bawić.

Swój pobyt u naszych sąsiadów ze wschodu rozpoczęliśmy warsztatami dla pracowników oraz podopiecznych Ośrodka Caritas. Aurelia Golda dzieliła się doświadczeniem tworzenia Akademii Sukcesu w Jastrzębiu-Zdroju, przedstawiła główne założenia swojego projektu rozwojowego, pracy socjoterapeutycznej z dziećmi i młodzieżą oraz współpracy z rodzinami. Przeprowadziła zajęcia pokazowe z najmłodszymi wychowankami Caritasu. 

warsztaty

W tym samym czasie Kasia Kędzierska fascynowała pracowników oraz podopiecznych Ośrodka swoją pasją scrapbookingową – osoby, które ze względu na panującą wojnę na Ukrainie, musiały opuścić swoje dotychczasowe miejsce zamieszkania. Kilkanaście kilometrów od Drohobycza, w Ośrodku „Nazaret”, Paweł Jagodziński wraz ze swoją roztańczoną ekipą, rozpoczął pierwszy dzień warsztatów dla animatorów zabaw bezalkoholowych.

warsztaty1

W kolejnych dniach już wszyscy razem spotkaliśmy się na warsztatach w „Nazarecie”, gdzie doświadczaliśmy radości ze wspólnych tańców, zabaw integracyjnych, doświadczeń i zadań zespołowych.

zabawy1

Nasz pobyt na Ukrainie został zwieńczony wspaniałym balem  bezalkoholowym. Na parkiecie spotkali się młodzi i dorośli, Polacy i Ukraińcy. Bawiliśmy się razem do północy! Połączyła nas wspólna zabawa i nadzieja na pokój między naszymi narodami oraz na całym świecie! Radość ze spotkania była tak wielka, że tuż przed wyjazdem do Polski, na głównym placu miejskim, zaprosiliśmy mieszkańców Drohobycza do wspólnej zabawy i modlitwy o pokój.

Mamy nadzieję, że nasi ukraińscy sąsiedzi skorzystają z naszego doświadczenia. My natomiast dziękujemy im z całego serca za okazaną nam życzliwość i dobroć.

bal

Serdeczne podziękowania kieruję wolontariuszom Akademii Sukcesu - Katarzynie Kędzierskiej, Agnieszce Rapacz, ks. Bartoszowi Zygmuntowi oraz wszystkim sponsorom oraz darczyńcom za wsparcie naszej akcji.

Panu Pawłowi Jagodzińskiemu, Joannie Sodzowiczny oraz Tomaszowi Chłopek za podjęcie się przeprowadzenia warsztatów dla animatorów imprez bezalkoholowych oraz zaanimowania przepięknego balu!

bal1

Byliście wspaniali! Dziękuję!

Aurelia Golda

Z JEDNEJ MĄKI - GRA TERENOWA
KRONIKA SUKCESU
 
  1. Komentarze (0)

  2. Dodaj własne
Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako Gość! Załóż konto lub zaloguj się na swoje konto, aby dodawać zdjęcia i ominąć antywirusa - CAPTCHA.
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację